Wiskoza

Aktywne filtry:

Pokazano 1-50 z 231 pozycji

Może być delikatna jak jedwab, przewiewna jak len, a z właściwości fizycznych przypominać bawełnę. Te cechy idealnie opisują  wiskozę – niezwykle uniwersalny materiał,  obecny w branży modowej już od wielu lat. Powstaje z surowca roślinnego- celulozy, ale należy do materiałów sztucznych.

Wiskoza to substancja powstająca z celulozy uzyskanej ze zwykłego drewna. Dlatego wiskozę zalicza się do włókien roślinnych, ale też do sztucznych. Ten miękki, przyjemny materiał powstaje z oczyszczonej masy drewna – najczęściej jest to buk, sosna lub świerk. Gdy masa drewna zostanie poddana obróbce, zostaje przetworzona w ciecz podobną do miodu, i z takiej właśnie płynnej cieczy tworzy się nici, z których finalnie powstaje przędza wiskozowa.

Materiał ten cechuje wysoka przewiewność. Często jest wykorzystywana do szycia zwiewnych lekkich kreacji, i ubrań codziennych. Również bardzo dobrze zatrzymuje kolor. Ubrania z wiskozy nie mają tendencji do farbowania w pralce, dzięki temu  ulubioną bluzkę z wiskozy możesz nosić przez lata, a ona nadal będzie w idealnie czarnym kolorze. Wiskoza jest hydroskopijna i dobrze chłonie wilgoć, dodatkowo jest bardzo mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, z powodzeniem pod tym kątem może konkurować z naturalnymi materiałami. Do produkcji ubrań nożna wykorzystać również samą czystą wiskozę lub wytworzyć z niej  gęstą dzianinę, która niczego nie imituje. Dzianina wiskozowa na wtedy charakterystyczną  matową powierzchnię. Trudno byłoby osiągnąć identyczny unikalny efekt na bazie innego włókna. Wiskoza jest świetnym  urozmaiceniem w naszej garderobie, więc warto zapoznać się bliżej z tą tkaniną.

Do niedawna najczęściej w branży odzieżowej królowała bawełna. Oczywiście nadal jest ona w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o tkaniny, których używa się do szycia.  Jednak wiskoza, nie bez przyczyny zyskuje coraz to szersze grono zwolenników- tkanina, która posiada o wiele szersze właściwości i z powodzeniem może zastępować wiele innych tkanin i dzianin, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Wiskoza jest równie przyjemna w noszeniu  jak bawełna. I choć nie jest naturalnym materiałem, tak jak bawełna, podczas użytkowania nie ustępuje jej w zasadzie w niczym.

Posiadamy bardzo szeroką ofertę tkanin wiskozowych. Staramy się zapewnić ogromny wybór wzorów i kolorów, wiedząc że jest to materiał, którego bardzo często poszukują nasi klienci. Znajdziecie u nas wiele tkanin naprawdę  wysokiej jakości. Nasze wiskozy polecamy do szycia zwiewnych letnich sukienek, spódnic, bluzek, koszul oraz ubrań dziecięcych.