Jeans

Filtry

Aktywne filtry:

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Jeans, zwany także jeans denim to tkanina pochodzenia naturalnego. Jego podstawą są włókna bawełniane, z dodatkiem innych włókien (np. lycra) by uzyskać konkretnych właściwości. Na przykład, dzięki lycrze, materiał jeans z lycrą staje się rozciągliwy oraz lepszej przylega do ciała. Materiał jeansowy powstaje w splocie skośnym i jego historia rozpoczyna się w Francji w mieście Nîmes pod nazwą “sergé de Nîmes”. Tradycyjnie tkanina jeans była barwiona na odcienie błękitu barwnikiem indygo. To właśnie ten kolor obecnie najbardziej kojarzy się nam właśnie z denimem. Swoją popularność jeans materiał zyskał w XIX i XX wieku głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Francji. To właśnie tam dzięki swojej ponadprzeciętnej wytrzymałości używany był jako tkanina na ubrania dla robotników. Jeans budował przez lata, a obecnie stał się must have w każdej garderobie.

Tkanina jeansowa w dzisiejszych czasach zupełnie zmieniła zastosowanie w dzisiejszych czasach. Nie jest już używana do szycia ubrań roboczych. Nowe zdobycze technologiczne pozwalają nam na tworzenie materiału jeansowego w bardzo różnorodny i innowatorski sposób. Obecnie poza klasycznym niebieskim kolorem i jego odcieniami w naszym sklepie posiadamy duży wybór jeansu: między innymi zielony czy też w kropki. Jeans ciągle pozostaje produktem cieszącym się ponadprzeciętną popularnością do tego stopnia, że stał się istnym hitem na całym świecie. Nasz jeans z całą pewnością może różnić się również swoim składem. Niektóre produkty to bardzo przemyślane mieszanki wiskozy i poliestru, który zapewnia delikatną rozciągliwość i ładne układanie się materiału, oraz wpływa pozytywnie na jego przyleganie do sylwetki. Należy pamiętać, że jeans to nie tylko spodnie, ale też kurtki, bluzy, torebki i plecaki.  W naszej ofercie znajdziecie Państwo jeans bardzo wysokiej jakości, który wygodnie się nosi, a uszyte z niego ubrania posłużą przez bardzo długi czas Należy również pamiętać, że jeśli tkanina jeansowa straci część swojego koloru, czy też zacznie się przecierać, to wcale nie oznacza to jej końca. Przetarte i lekko znoszone spodnie jeansowe ciągle wracają do mody i wciąż mogą dobrze się prezentować. 

Jeans jako tkanina posiada szerokie zastosowanie Najczęściej jest wykorzystywany odzieżowej i obuwniczej. Materiał jakim jest jeans na spodnie to oczywiście klasyka i z takim wykorzystaniem zetkniemy się zdecydowanie najczęściej. Trzeba pamiętać, że materiał ten sprawdzi się również świetnie w projektach casualowych sukienek Dobrze współpracuje również z spódnicami, czy modnymi ogrodniczkami.  Dzięki swojej wysokiej odporności zyskała na popularności także jako tkanina dekoracyjna oraz tapicerska.