Satyna

Aktywne filtry:

Pokazano 1-50 z 109 pozycji

Satyna wywodzi się z Chin, zaś jej nazwa podchodzi od słowa „Zaiton”, która jest arabską nazwą chińskiego miasta Quanzhou. W Zaiton znajdował się w jeden z najważniejszych starożytnych portów handlowych. To właśnie tam kupcy po raz pierwszy zakupili te cieszącą się do dziś niebywałą popularnością tkaninę.

Satyna jest tkaniną, który kojarzy się z luksusem i dużym komfortem. Ubrania z satyny posiadają cenne właściwości zdrowotne dla ciała. Noszenie satyny bez wątpienia kojarzy się z elegancją, ale przede wszystkim jest pozytywne dla skóry. Satyna to rodzaj atłasu. Jest to materiał, który z jednej strony jest błyszczący, a drugiej bardziej matowy. Istotną cechą satyny jest fakt, że ma ona tzw. splot atłasowy wątkowy. Warto również wspomnieć, że występuje ona jako tkanina bawełniana, jedwabna lub poliestrowa.

Satyna jest bardzo miła i chłodna w dotyku, niezwykle gładka i lejąca się. Przywodzi bez zwątpienia na myśl naturalny jedwab. Efektownie prezentuje się na ciele i podkreśla jego atuty. Jej lśniąca, odbijająca światło powierzchnia podkreśla właściwości wizualne, natomiast jej miękkość sprawia, że można się w niej dobrze poczuć.

Satyna dzięki swej subtelności i wysokim walorom estetycznym już od lat należy do najbardziej popularnych tkanin wybieranych do obróbki krawieckiej.

 

Miękka, gładka, elegancka

 

Wśród pozytywnych właściwości satyny nie sposób nie wspomnieć o ich przewiewności. Warto także wspomnieć o tym, że jest ona polecana alergikom, a to ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne. Ponadto pościele satynowe lub piżamy są delikatne, mienią się efektywnie oraz są bardzo wytrzymałe.

Satyna zyskała największą popularność w XIX wieku, wtedy to szyto z niej całe suknie.  Dzisiaj stosowana jest jednak głównie jako materiał na podszewki. Satyna to również świetny materiał na koszulki nocne, sukienki, topy, bluzki, bieliznę, a także suknie ślubne. Jest chętnie wykorzystywana przez krawców i projektantów na całym świecie do szycia luksusowej pościeli, bielizny nocnej, szlafroków i poduszek dekoracyjnych. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór satyny w pięknych kolorach i ciekawych różnorodnych wzorach. Szczególnie polecamy kobiece motywy kwiatowe, orientalne czy też dzikie, centkowane wzory zwierzęce mające w sobie pewną drapieżność, tajemniczość i dzikość.