Flausz

Filtry

Cena

  • 15,00 zł - 19,00 zł

Aktywne filtry:

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Flausz jest niezwykle miękki w dotyku. Posiada mięsistą strukturę, a przy czym jest bardzo lekki, co sprawia, że producenci odzieży wierzchniej chętnie po niego sięgają.  Podwójna tkanina poliestrowa, która poddawana jest drapaniu i strzyżeniu po jednej i drugiej stronie. Efektem tego zabiegu jest wyraźny meszek i uczucie miękkości, które sprawiają, że flausz stanowi jedną z najpopularniejszych tkanin zimowych.

Puszysty brzmi lepiej 😊

 

Mimo dość grubej struktury pozostaje bardzo puszysty i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Daje przytulne wrażenie i jest przeznaczony do szycia otulających ciepłem płaszczy, w których każdy ma ochotę się zanurzyć, gdy na dworze robi się już chłodniej. W sezonie jesiennym i zimowym pojawiają się nowe kolekcje na peleryny i płaszcze właśnie z tej lekkiej i puszystej tkaniny.

Flausz cechuje się bardzo dobrą izolacją, co oznacza, że zapewni komfort i uczucie ciepła w różnych temperaturach – nie będzie ci w nim zimno, ale również się nie przegrzejesz. Flausz posiada właściwości higroskopijne co oznacza, że doskonale odprowadzi wilgoć od skóry i ja pochłania.  Materiał bardzo wolno nasiąka też wodą. Kolejną jego ważną zaletą jest to, że nie brudzi się tak łatwo i w pewnym stopniu jest odporny na zabrudzenia. 

Polecany przez nas flausz podobnie jak wełna posiada bardzo dobrą zdolność do zatrzymywania ciepła co sprawia, że jest idealnym materiałem na jesienno-zimowe płaszcze, peleryny czy nawet żakiety i marynarki. Syntetyczny flausz jest bardziej przyjemny w dotyku niż 100% wełna, przy jednoczesnym zachowaniu jej najważniejszych właściwości. Nasz flausz jest materiałem o wysokiej jakości, co przy odpowiedniej pielęgnacji gwarantuje wielosezonowość uszytych z niego ubrań.