Koronka / Gipiura

Aktywne filtry:

Pokazano 1-50 z 133 pozycji

Delikatne, ażurowe, misternie wykonane, piękne i niezwykle delikatne– takimi słowami można określić tkaniny koronkowe które oferujemy naszym klientom. Bardzo charakterystyczny, dekoracyjny wygląd sprawia, że nasze gipiury są bardzo chętnie wykorzystywane zarówno w branży modowej, jak i do uzupełnienia dekoracji wnętrz. Misterne koronki ślubne to od zawsze pożądane, materiały, przez stylistów i przyszłe panny młode.

Mimo swojej wielowiekowej tradycji koronka nigdy nie wyjdzie z mody i znajdzie swoje miejsce również wśród osób, które są zainteresowane wyłącznie nowoczesnym wzornictwem.  Jej przezroczysta forma idealnie wpasuje się również w przypadku współczesnych i awangardowych wnętrz i stylizacji.  Jeżeli poszukujesz dobrze zaopatrzonej hurtowni w koronki i gipiury to nie mogłeś trafić lepiej. Nasze gipiury z włókien poliestrowych, idealnie łączą tradycyjność koronki z nowoczesnymi potrzebami naszych konsumentów.  

Za prekursora współczesnych koronek uznaje się plecionki znajdowane na stanowiskach archeologicznych w Egipcie. Takie prymitywne gipiury wykonywano chałupniczo przy pomocy makramy. W tych projektach używano bardzo grubych włókien i sznurków. W tym samym czasie podobne dzieła koronkowe tworzyli też Chińczycy. Były to jednak bardzo ciężkie wyroby włókiennicze, które w żaden sposób nie nadawały się do produkcji ubrań, bielizny czy chociażby firan. Brakowało im zwiewności i były bardzo ciężkie. Estetycznie przypominały raczej dzianinę niż filigranową koronkę.

Aby wytworzyć zwiewne i jednocześnie trwałe materiały potrzebne są cienkie oraz bardzo wytrzymałe włókna. To udało się osiągnąć dopiero na przełomie XIX/XX wieku, gdy nastąpiła rewolucja przemysłowa i weszła nowoczesna technologia

 

Materiałowe dzieła sztuki

 

W naszej ofercie występuje mnóstwo koronek, które mogą a uchodzić za małe dzieła sztuki.  Nasze koronki znakomicie nadają się na dekoracje, wstawki do ubrań oraz na sukienki, na satynowym podkładzie. Koronkowe sukienki mają klasyczny urok, kobiecy nieuchwytny czar oraz szlachetny ponadczasowy wygląd. Jeśli szukasz wyjątkowo zmysłowego materiału na elegancką kreację, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Nasze koronki są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach, od neutralnej bieli i delikatnych pasteli, po wyraziste barwy. Wszystkie mają nietuzinkowy wygląd, a ażurowa i zmysłowa forma współgra z tradycyjnym urokiem. Koronkę uwielbiają kobiety na całym świecie, a jej popularność chyba nigdy nie zgaśnie. Koronki mimo swojej mocno dekoracyjnej formy można stosować zarówno do stylizacji wieczorowych, jak i w codziennych połączeniach z innymi tkaninami takimi jak jeans, bawełna czy swetrowa dzianina.